Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

W jakiej technice wykonać rybki z dzieckiem? Ryba praca plastyczna

img-responsive

Kiedy chcemy wykonać ciekawą pracę plastyczną z naszym maluchem, niekiedy znajdujemy temat i nie mamy pomysłu, w jaki sposób go zrealizować, żeby zaciekawić dziecko i dać mu sporo dobrej zabawy. W zależności od wieku naszej pociechy możemy zdecydować się na inne rozwiązanie. Jeśli na przykład mają powstać rybki praca plastyczna, wówczas możemy stworzyć wiele świetnych dzieł.

Ryba praca plastyczna – zajęcia z maluchami

Najmłodsze dzieci potrzebują różnorakich bodźców. Stąd tak popularne są wszelkiego typu produkty sensoryczne. Wielką popularnością cieszą się na przykład wielobarwne sole. Jak się je wykonuje? Nie ma nic prostszego. Wystarczy mieć sól kuchenną i farby w tubkach lub spożywcze barwniki. Sól wysypujemy na blaszkę i mieszamy z farbą lub barwnikiem, a następnie odstawiamy ją do wyschnięcia. Jeśli chcemy, żeby powstała prawdziwa ryba praca plastyczna, kolorowe sole sprawią, że będzie ona bardzo intensywna w barwach, a także zyska niesamowitą mieniącą się fakturę, imitującą rybie łuski.

Rybki praca plastyczna – co można zrobić ze starszymi dziećmi?

Oczywiście, starsze dzieci również mogą się świetnie bawić wielokolorowymi solami. Można jednak się pokusić o wykonanie z nimi witrażu, który później powiesimy w oknie naszego domu. Należy zacząć od wykonania szkieletu kompozycji z nieco twardszego kartonu. Później puste przestrzenie wykleja się wielobarwnymi prześwitującymi foliami lub bibułą. Wymaga to już nieco większych zdolności manualnych i odrobiny cierpliwości, jednak efekt finalny może naprawdę zachwycić. Witraże to również pomysł dla całkiem dorosłych dzieci na spędzenie wolnego czasu na dobrej zabawie.

Miłośnicy technik tradycyjnych również mogą nieco urozmaicić swoje działania. Można na przykład spróbować wykonać rybki, malując je na powierzchni szklanej tafli. Ta przez długi czas zapomniana technika, znów wraca do łask i popularności. Warto zatem sprawdzić, czy jesteśmy w stanie stworzyć wielobarwne rybki na powierzchni szyby.

 

w-jakiej-technice-wykonac-rybki-z-dzieckiem-ryba-praca-plastyczna

ABOUT THE AUTHOR