Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Jakie zajęcia plastyczne będą najlepsze dla dzieci w różnym wieku? Prace plastyczne lato

img-responsive

Zajęcia plastyczne to świetny sposób na pobudzanie dziecięcej kreatywności i pomysłowości. Oprócz ćwiczenia umiejętności manualnych pozwalają również na wzbogacanie wiedzy na różnorodne zagadnienia, związane z tematem pracy oraz poznawanie nowych technik artystycznych.

Młodsze dzieci zazwyczaj preferują proste zadania farbami lub kredkami, a w przypadku starszych można już tworzyć niesamowite kolaże, techniki mieszane, a nawet pokusić się o projekty przestrzenne – na przykład rzeźbiarskie lub ceramiczne. Wszystko może być odpowiednim tematem. Często nauczyciele w szkołach ogłaszają konkursy czy zadania związane z konkretną porą roku. To świetny sposób na zmuszenie podopiecznych do obudzenia kreatywności. Na przykład jeśli mamy wykonać prace plastyczne lato jak można by było przedstawić? Istnieje wiele możliwości. Jakie pomysły na pracę mogą sprawdzić się z którą grupą wiekową?

Prace plastyczne lato – różne grupy wiekowe

Podczas zajęć przedszkolnych dzieci wykonują wiele prac plastycznych. Konkretne tematy można z maluchami wykonywać w wieloraki sposób. Oczywiście, nawet najmłodsi już potrafią sobie radzić z kolorowankami, gdzie uczą się wypełniać kolorem kontury. Ma to olbrzymie znaczenie dla rozwoju ich umiejętności manualnych, które są niezmiernie istotne dla późniejszej nauki pisania. Ale nawet młodsze grupy przedszkolne z pomocą nauczyciela mogą wspólnie wykonać piękne, wakacyjne prace, na przykład z przedmiotów recyclingowych, np. zakrętek po wodzie, które w zależności od koloru, będą przedstawiać wodę, niebo, trawę lub plażę.

W przypadku dzieci szkolnych świetnym pomysłem są wszelkiego typu kolaże – tworzenie wakacyjnych kompozycji, używając wycinków z gazet, może być prawdziwym wyzwaniem. Podobnie nauka malowania z pomocą farb olejnych, a nawet pasteli. Oprócz opanowania tematu, dzięki zajęciom uczniowie poznają również właściwości każdego z mediów plastycznych. Zupełnie inaczej będzie się przecież pracowało z farbą akrylową niż z ołówkiem lub akwarelą!

Zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, wiedzę i talenty manualne.

 

jakie-zajecia-plastyczne-beda-najlepsze-dla-dzieci-w-roznym-wieku-prace-plastyczne-lato

ABOUT THE AUTHOR