Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Zabawy z kolorową solą. Kolorowa sól – jak zrobić kolorową sól?

img-responsive

Rodzinne spędzanie czasu wcale nie musi być nudne. Czasami warto poszukać nowych inspiracji i stworzyć coś niemal z niczego, a przy tym świetnie się bawić całą rodziną. Oprócz tak bardzo popularnego ostatnio zimnego, sztucznego śniegu, coraz większą popularnością wśród kreatywnych mam cieszy się kolorowa sól. To genialny pomysł na tworzenie prac plastycznych o zupełnie nietuzinkowej formie. Jak zrobić kolorową sól w naszym domu?

Kolorowa sól – początki. Co będzie nam potrzebne?

Istnieje kilka metod barwienia soli. Każda z nich ma swoje słabe i mocne strony. Jedną z najprostszych z nich jest barwienie soli przy pomocy wielokolorowej kredy. Sól wsypujemy do woreczków, które później pocieramy o rozdrobnioną kredę. Po dość krótkiej chwili zabarwi się ona na wybrany przez nas kolor. Jakie są zalety takiego barwienia? Substancja nie musi schnąć i jest od razu gotowa do zabawy. Czy są jakieś słabe strony? Sól kolorowa uzyskana w ten sposób będzie miała niestety niezbyt intensywne barwy.

Jaka jest inna metoda? Jak zrobić kolorową sól, która zachwyci nas barwami? Będziemy potrzebować soli oraz farb (mogą być w tubkach lub w formie rozpuszczonych w wodzie barwników). Przygotowanie jest dziecinnie proste i oczywiście możemy zlecić wykonanie własnoręcznie kolorowej soli naszym pociechom. Wystarczy wymieszać barwniki lub farbki z solą, najlepiej na blaszce. Później pozostaje już tylko odczekać aż ona wyschnie. Kolory będą zdecydowanie mocniejsze niż w przypadku wcześniej opisanej metody. Wada? Musimy przekonać nasze dzieci, żeby cierpliwie poczekały aż sól wyschnie i będzie gotowa do zabawy. A to może być prawdziwe wyzwanie!

Jak bawić się z pomocą kolorowej soli?

Sól można wykorzystywać na różne sposoby. Można sypać całe kompozycje i zmieniać je płynnie. Można również wykorzystać klei i przygotować trwały, wielokolorowy rysunek, który następnie możemy powiesić w dziecięcym pokoju.
Zabawy z kolorową solą to pomysł dla całej rodziny na wspólną zabawę. Pozwala to na rozwój kreatywności, pomysłowości i zdolności manualnych.

 

zabawy-z-kolorowa-sola-kolorowa-sol-jak-zrobic-kolorowa-sol

ABOUT THE AUTHOR