Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Z czego zrobić prawdziwie jesienną pracę plastyczną? Jesienny liść praca plastyczna

img-responsive

Każda pora roku daje ogrom możliwości do wykorzystania w pracach plastycznych. Czasami wystarczy tylko odrobina wyobraźni i z pozornie prostych lub niepotrzebnych przedmiotów, można wyczarować najprawdziwsze arcydzieła. Szczególnie lubianym momentem, owocnym w kompozycje plastyczne jest jesień – najchętniej ta złota i polska, która przynosi ze sobą wiele niesamowitych materiałów – kolorowych liści, kasztanów, żołędzi czy jarzębiny, które idealnie nadają się do tworzenia pięknych dzieł nie tylko przez najmłodszych.

Jesienne kompozycje – jesienny liść praca plastyczna

W okresie jesiennym liście zaczynają przybierać coraz różniejsze kolory, zazwyczaj z ciepłej gamy barwnej. Mienią się żółcią, pomarańczami, czerwienią i wszelkimi odmianami brązu. Można je zbierać i po lekkim podsuszeni świetnie nadają się do wykonywania kolaży, których głównym tematem jest jesienny liść praca plastyczna. Najbardziej oczywistym pomysłem wydają się zdecydowanie pejzaże, jednak mogą również powstać niesamowite portrety w lekko manierystycznym duchu, a nawet kompozycje abstrakcyjne, pełne intensywnych i bogatych kolorów.

Przestrzenne dzieła nie tylko dla starszaków

Oprócz tradycyjnych jesiennych prac z liści w formie naklejonej na kartkę, można również wykonywać wielobarwne bukiety z suszonych listków, które mogą stać się nawet tematyczną ozdobą eleganckiego stołu w jadalni, tuż obok patery z sezonowymi warzywami o owocami. Pięknie uświetni to każdy rodzinny posiłek.

Oprócz liści jesienią dzieci z radością zbierają również kasztany, żołędzie i jarzębinę, z których następnie wykonują zabawne figurki, które następnie zamieszkują dziecięce pokoje lub stają się bohaterami teatrzyków odgrywanych przez całe rodziny lub grupy szkolne.

Jesień to czas idealny dla kreatywnych miłośników prac plastycznych – nieważne w jakim są wieku. Każdy może odkryć w sobie na nowo radość tworzenia i świetnej zabawy. W ten sposób dodatkowo można znaleźć idealny sposób na wspólne spędzanie czasu z najbliższymi – czas zabrać się do poszukiwania kasztanów i liści!

 

z-czego-zrobic-prawdziwie-jesienna-prace-plastyczna-jesienny-lisc-praca-plastyczna

ABOUT THE AUTHOR