Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Jak poprawić jakość snu dzięki odpowiednim akcesoriom sypialnianym?

img-responsive

Sen to podstawowa potrzeba każdego z nas. Funkcjonowanie bez jej zaspokojenia jest niemożliwe! Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby w swoim życiu dbać o wypoczynek. W jakie akcesoria sypialniane możesz zainwestować, aby poprawić jakość swojego snu?

Podstawa to materac

Sercem każdej sypialni jest materac. Bez niego niemożliwe jest efektywne wysypianie się. Jakimi kryteriami kierować się podczas szukania idealnego podłoża do spania dla siebie?

  • Rodzaj wypełnienia – obecnie w sklepach można znaleźć wiele różnych modeli. Dużą popularnością cieszą się materace piankowe – w szczególności z wkładem wysokoelastycznym lub termoelastycznym. Dobrze sprawdzają się także egzemplarze ze sprężynami kieszeniowymi.

  • Twardość – twardość materaca należy dopasować do potrzeb użytkownika. Osoby o niskiej wadze powinny wybierać modele miękkie. Generalnie – im większa masa ciała, tym twardszy powinien być wkład w materacu.

  • Pokrowiec – najlepiej sprawdzają się materace w pokrowcach z zamkiem rozdzielczym, które są uszyte z naturalnych materiałów. Tkanina powinna dobrze przepuszczać powietrze i skutecznie odprowadzać wilgoć.

Zainwestuj w poduszkę i kołdrę

Równie ważna jest poduszka. Odpowiada ona za prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego i głowy. Obecnie najpopularniejsze są modele z wypełnieniem z pianki. Ich ergonomiczny kształt sprawia, że ciało może przez całą noc pozostać ułożone w pozycji zgodnej ze swoją anatomiczną budową. Większość osób lepiej czuje się śpiąc na takich poduszkach, niż na tradycyjnych – wypełnionych pierzem lub syntetycznym materiałem, nieprzybierającym formy pianki.

Nie można pominąć też kołdry. Jej grubość należy dopasować do temperatury, która panuje w sypialni. W domach, w których zmienia się ona w zależności od pory roku, warto korzystać z dwóch kołder – zimowej i letniej. Z kolei mieszkania charakteryzujące się stałym poziomem ciepła tego nie wymagają. Wówczas w zupełności wystarczy jedna, wysokiej jakości kołdra całoroczna.

Jaką pościel wybrać?

Aby sen był komfortowy, niezbędna jest wentylacja i przepuszczalność powietrza. Na ten aspekt wpływają nie tylko kołdra, poduszka i materac, ale również pościel. Dobrym wyborem będą modele bawełniane, jedwabne, flanelowe czy satynowe. Zrezygnować należy z poszewek poliestrowych. Nadmierna potliwość wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale też z problemem z zachowaniem higieny w łóżku.

Dobre akcesoria to niezbędny element wyposażenia każdej sypialni. W szczególności warto mieć na uwadze poduszkę, kołdrę i wygodny materac. Bez nich efektywny wypoczynek jest praktycznie niemożliwy.

Artykuł sponsorowany.

jak-poprawic-jakosc-snu-dzieki-odpowiednim-akcesoriom-sypialnianym

ABOUT THE AUTHOR