Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Ogródek warzywny w warunkach domowych – Jakie warzywa można hodować w domu?

img-responsive

Nie każdy ma do dyspozycji własny ogród lub choćby ogródek działkowy. Jak sobie zatem radzić, jeśli chcielibyśmy do diety naszej i naszych bliskich zdrowe, własnoręcznie wyhodowane warzywa? Co można hodować w domu?

Jakie warzywa można hodować w domu? Kilka porad

Istnieje spora grupa warzyw, owoców i ziół, które bez najmniejszego problemu możemy uprawiać w warunkach domowych, nawet na parapecie. Jakie korzyści niesie tego typu ogródek? Oprócz dbania o nasze własne zdrowie i właściwą dietę, dodatkowo wspieramy również środowisko naturalne.

Co można hodować w domu? Jakie warzywa nadadzą się do naszego domowego ogródka?

Jedną z roślin, która świetnie sprawdza się w domowym ogródku jest papryka. Trzeba pamiętać jednak, że jako roślina rosnąca naturalnie w dużo cieplejszym klimacie niż nasz, wymaga sporo ciepła i dużej ilości słońca. Nie wszystkie rodzaje papryki będą się równie dobrze sprawdzać w domowych uprawach. Specjaliści polecają szczególnie paprykę bananową, jaką tą, która najlepiej się do tego nadaje. Jeśli nie mamy wielkiej wprawy lepiej uprawiać paprykę już od formy rośliny, a nie od etapu nasion. Do czego możemy użyć tak wyhodowane warzywa? Będą idealne do sałatek lub marynat.

Inne pomysły na domowe uprawy

Inną, nawet bardziej egzotyczną rośliną, która dobrze czuje się w domowych warunkach jest awokado. Wymaga to jednak cierpliwości i pewnego poziomu wiedzy, żeby móc się cieszyć z owoców. Zazwyczaj awokado kiełkuje z pestki i uzyskujemy roślinkę, jednak zbiory owoców nie są już tak częste.

Jakie warzywa można uprawiać w domu? W podobnej formie jak warzywa w doniczkowym ogródku można również uprawiać sałaty. Najlepiej zapewnić im sporo słońca i ciepło. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się obfitymi zbiorami.

Domowy ogródek daje sporo możliwości. Jeśli wciąż zastanawiamy się, jakie warzywa można hodować w domu, warto porozmawiać ze specjalistą ze sklepu ogrodniczego. Uprawa parapetowa w doniczkach, daje nam wiele kolorów i smaków wprost na wyciągnięcie ręki niemal przez cały rok.

ogrodek-warzywny-w-warunkach-domowych-jakie-warzywa-mozna-hodowac-w-domu

ABOUT THE AUTHOR