Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Czy sprzątanie dziecięcego pokoju może być przyjemnością? Jak posprzątać pokój dziecka?

img-responsive

Największym koszmarem każdej matki po długim dniu pracy jest powrót do domu i widok bałaganu, jaki potrafią stworzyć podczas udanej zabawy nasze ukochane pociechy. Co wówczas zrobić, żeby jakoś okiełznać ten chaos, który coraz bardziej pochłania nasz dom czy mieszkanie? Jak szybko posprzątać pokój z dziecięcych zabawek?

Jak posprzątać pokój dziecka? Krótki poradnik dla zapracowanych rodziców

Zacznijmy od odpowiedniego przygotowania technicznego. W pokoju naszych dzieci warto zainwestować w dużą ilość koszy i pojemników na zabawki. To inwestycja, która się zdecydowanie opłaci, jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie: jak szybko posprzątać w pokoju dziecka? W jaki sposób nam one pomogą? Każdy kosz czy pojemnik niech zawiera w sobie zabawki konkretnego typu. W ten prosty sposób wszystkie pluszowe zabawki, klocki plastikowe i drewniane, samochodziki czy figurki Świnki Peppy lub psiaków z Psiego Patrolu szybko wrócą na swoje miejsce, kiedy przyjdzie pora na wieczorny odpoczynek.

Jak szybko posprzątać w pokoju dziecka? Wprowadź konkretne zasady

Oprócz przygotowania zaplecza porządkowego, równie istotne jest uczenie dziecka od najmłodszych lat, że jest odpowiedzialne za swoją przestrzeń. Jeśli zastanawiamy jak posprzątać pokój dziecka, pamiętajmy, że nie możemy wszystkiego robić za naszą pociechę. Powinna ona od samego początku uczestniczyć w sprzątaniu zabawek. Najlepiej zrobić to wspólnie, dając dziecku przykład, w jaki sposób powinno to robić. Dzięki temu również nasz maluch nie będzie kojarzył czynności sprzątania z karą. Sprawmy, żeby był to dla niego przyjemny ostatni etap zabawy. Wówczas całość procesu uda się nam wykonać naprawdę przyjemnie i w krótkim czasie.

Jak szybko posprzątać pokój? Działanie zespołowe

Wspomniane wyżej wspólne sprzątanie zabawek dziecka, to szansa na spędzenie czasu, chwilę rozmowy, na którą wcześniej może nie było okazji, jeśli spędzaliśmy dzień w pracy. Korzystajmy z tego, jako z pozytywnej radości, a nie przykrego obowiązku na koniec dnia.

 

czy-sprzatanie-dzieciecego-pokoju-moze-byc-przyjemnoscia-jak-posprzatac-pokoj-dziecka

ABOUT THE AUTHOR