Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Jak zrobić sztuczny śnieg w warunkach domowych?

img-responsive

Tak jak jesienne prace plastyczne pełne są wielobarwnych liści, które możemy samodzielnie zebrać podczas rodzinnego spaceru, lekko podsuszyć, a następnie nakleić na kartkę, tak w przypadku prac zimowych pojawia się problem – jak zrobić sztuczny śnieg? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą uzyskać substancję, która będzie wyglądać niemal jak prawdziwy puch. Oprócz samego wytworzenia śniegu, będziemy mieć też okazję do świetnej zabawy z naszymi maluchami. A czyż nie to się liczy?

Sztuczny śnieg jak zrobić?

Oczywiście istnieje wiele metod na imitowanie śniegu w warunkach domowych. Jeśli pragniemy mieć sztuczny śnieg jak zrobić go w takiej formie, żeby nadał się do prac plastycznych? Możemy wykorzystać tradycyjną watę, styropianowe kulki lub biały piasek, który łatwo kupić w niemal każdym sklepie papierniczym.

W ostatnim czasie pojawiła się jeszcze jedna ciekawa forma śniegu, możliwa do przygotowania w warunkach domowych, a nadająca się do wielu zabaw z dziećmi, nawet gdy na zewnątrz zima jest zupełnie bezśnieżna.

Jak zrobić sztuczny śnieg sensoryczny

Zabawki sensoryczne są ostatnio bardzo popularne wśród młodych mam. Pozwalają na stymulowanie rozwoju najmłodszych. Jak zatem przygotować dla nich śnieg w warunkach domowych?

Przepis na śnieg jest niezmiernie prosty i każdy może go zrobić bez najmniejszych problemów. Co jest potrzebne? Miseczka i łyżka, a oprócz nich soda oczyszczona (przynajmniej kilka opakowań) oraz opakowanie pianki do golenia. Proporcje w zależności od objętości produktów mogą się nieco różnić. Trzeba sprawdzić podczas domowej produkcji i ewentualnie poprawić recepturę. Warto zwrócić uwagę, żeby nie był to produkt o zbyt intensywnym zapachu. Jak wykonać śnieg? Do miski wsypuje się najpierw sodę, a następnie dodaje piankę. Całość miesza się aż do uzyskania śnieżnej masy. Później już tylko pozostaje wykorzystać ją do lepienia bałwanów, dekorowania miasteczek z klocków Lego oraz do świetnej rodzinnej zabawy dla małych i dużych domowników.

 

jak-zrobic-sztuczny-snieg-w-warunkach-domowych

ABOUT THE AUTHOR