Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Jak się tworzy jesienne ludziki? Jesienne stworki

img-responsive

Jesień to piękna pora roku, gdy wszystko wokół nabiera niesamowitych kolorów. Oprócz wspaniałych widoków, złota polska jesień, przynosi również wiele różnych plonów. Pojawiają się owoce i warzywa, które z radością zjadamy. Miłośnicy przetworów są w swoim żywiole, tworząc kolejne słoiki konfitur, powideł czy sosów typu chutney. Dzieci z kolei nie mogą się doczekać tej pory roku ze względu na wielobarwne liście oraz żołędzie i kasztany, które wykorzystuje się, żeby stworzyć jesienne stworki. Każdy z nas robił je przynajmniej raz w życiu, a miłość do nich najmłodszych pokoleń jest niezmienna od dziesięcioleci.

jesienne stworki – Pomysł na świetną zabawę dla całej rodziny

W jakim wieku dziecko może już samodzielnie wykonywać ludziki? Dolną granicę stanowi oczywiście możliwość zadławienia się drobnymi elementami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby rezolutny przedszkolak wykonywał własnoręcznie lub z pomocą figurki, pod czujnym okiem rodzica lub nauczyciela.

Z czego można wykonywać figurki?

Najbardziej podstawowym materiałem do produkowania figurek są zdecydowanie kasztany. Niedobór drzew w miastach sprawia, że często znalezienie odpowiedniej ilości tych owoców potrafi być wyzwaniem. Oprócz pękatych i brązowych kasztanów, równie niezastąpione są żołędzie o pięknym podłużnym kształcie z… czapeczkami, które od razu mogą posłużyć jako nakrycia głowy naszych stworków. Często do tworzenia dodatkowych elementów garderoby można użyć pięknie pomarańczowej jarzębiny oraz wykonać ubranka wykorzystując wielobarwne liście.

Tworzenie ludzików, a następnie zabawa nimi to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu z naszymi maluchami. Rodzice mogą służyć pomocą, a także sami tworzyć własne postaci. Po wykonaniu figurek można nawet pokusić się o stworzenie teatrzyku, w którym nasze jesienne stworki będą odgrywać różnorakie role. Zarówno dzieci, jak i rodzice będą na pewno zachwyceni taką formą spędzania wspólnie czasu. Pozostaje tylko doczekać cierpliwie do najbliższej jesieni.

 

jak-sie-tworzy-jesienne-ludziki-jesienne-stworki

ABOUT THE AUTHOR