Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Wiosenna rewolucja w sypialni: Nowe pomysły na aranżację i wystrój

img-responsive

Wiosna to dla wielu osób czas zmian. Słońce za oknem, rośliny budzące się do życia i ciepła temperatura sprawiają, że zimowe akcenty we wnętrzach wydają się już nie na miejscu. Warto wykorzystać ten czas w roku na odświeżenie swojej sypialni. Zmień kolor, dekoracje, kup nowe akcesoria. Dodaj swojemu wnętrzu nieco świeżości!

Schowaj zimę do szafy

W pierwszej kolejności przejdź się po sypialni i zbierz wszystkie zimowe, świąteczne dekoracje. Cynamonowe świeczki, choinkowe stroiki i ozdoby pokryte sztucznym śniegiem – żadne elementy dekoracyjne tego typu nie powinny wiosną znajdować się w mieszkaniu. Co jeszcze warto schować? Grube koce i narzuty, ciemne zasłony i dywaniki w chłodnych kolorach. Wszystko to powinno poczekać w kartonie do kolejnej zimy.

Zmień firany i zasłony

Dzięki zwiewnym, lekkim firanom i jasnym zasłonom, możesz całkowicie odmienić swoją sypialnię. Po ich umieszczeniu okna zmieniają się praktycznie o 180 stopni! Delikatne, lejące tkaniny to podstawa. Nie powinny nadmiernie zaciemniać pomieszczenia, aby nie wywierały przytłaczającego wrażenia. Typowo wiosenne wzory to przede wszystkim kwiaty i delikatne, pastelowe barwy.

Kup nowe poduszki dekoracyjne

Ogromny wpływ na charakter całego pomieszczenia mają poduszki dekoracyjne. Pamiętaj, że nie musisz ich wymieniać w całości. Wystarczy zakup nowych, lekkich poszewek. Pod kątem wzorów i kolorów, kieruj się tymi samymi zasadami, które dotyczą zasłon. Jasne odcienie to podstawa.

Dodaj nowe zapachy

Duży wpływ na samopoczucie podczas przebywania w sypialni ma zapach. Większość osób zimą decyduje się na aromaty cynamonowe i piernikowe. Pierwsze słoneczne dni sugerują raczej wybór świeżych zapachów. Ciekawe propozycje to m.in. morska bryza, drzewo sandałowe i cytryna.

Wymień pościel

Wiosna jest też czasem na zmianę pościeli. Szczególną uwagę zwróć na tkaniny. To one, zaraz obok ergonomicznej poduszki i wygodnego materaca mają największy wpływ na komfort podczas snu. Wybierz lekkie, przewiewne tkaniny. Dobry wybór to m.in. bawełna, len i jedwab. Również w tej kwestii pamiętaj o wiosennym designie. Choć przez większość dnia pościel jest schowana pod narzutą, wieczorem kiedy kładziesz się do łóżka, estetyczny kwiatowy motyw może wywołać uśmiech na Twojej twarzy.

Wiosna to dla wielu osób czas zmian. Jeśli chcesz odświeżyć swoje wnętrza, zainspiruj się naszymi poradami i wprowadź do sypialni kilka nowych akcentów.

Artykuł sponsorowany.

wiosenna-rewolucja-w-sypialni-nowe-pomysly-na-aranzacje-i-wystroj

ABOUT THE AUTHOR