Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Jak własnoręcznie zrobić kotylion? Jak zrobić kotylion z papieru kolorowego?

img-responsive

Słowo kotylion może mieć różne znaczenia. Najbardziej podstawowe oznacza zabawę taneczną, podczas której pary noszą ozdobne rozetki przypięte do stroju. Nazywa się je również kotylionami. Tego typu rozetki wykorzystuje się również podczas innych okazji. Pierwotnie były noszone przez żołnierzy, żeby w XIX wieku stać się również ozdobą stroju cywilów. Mogą nabierać znaczenia politycznej manifestacji (np. biało-czerwone kotyliony podczas święta narodowego) czy upamiętnienia wydarzeń historycznych (np. angielskie kotyliony w formie maków, upamiętniające żołnierzy poległych podczas I Wojny Światowej). Rozetki nie są specjalnie skomplikowane i można je bez większych trudności wykonać samodzielnie. Poniżej pokażemy, jak zrobić kotylion z papieru kolorowego? Wystarczy odrobina dobrych chęci, nożyczki, klej i kolorowe papiery.

Jak zrobić kotylion z papieru kolorowego?

W zależności od okazji i potrzeb należy wybrać kolory papieru, w których chcielibyśmy uzyskać nasz kotylion. Następnym krokiem jest wycięcie pasków, które później składa się w taki sposób, żeby uzyskać harmonijkę. Pamiętajmy, że pasek koloru, znajdującego się w środku powinien być węższy. Co zrobić później? Sklejamy końce harmonijek w całość. Wycinamy kółko z papieru lub bibuły, do którego później przymocujemy całość kotyliona. Ostatnim krokiem jest przymocowanie od tyłu do tak powstałej rozetki wstążeczek w adekwatnych barwach oraz przyklejenie wcześniej przygotowanego kółka z tyłu. Kotylion jest gotowy do przypięcia do naszego stroju!

Inne sposoby na stworzenie kotylionów

Kotyliony można również wykonać z innych materiałów i innymi technikami. Dość popularna jest metoda tworzenia ich ze wstążek, które przewleka się na okrętkę przez wcześniej wycięte kółko. Podobnie robi się z drugim kolorem wstążki. Pozostałe kawałki wstążki montuje się poniżej, a na koniec z tyłu przyczepia się agrafkę. Każdy patent jest równie dobry i pozwala każdemu na wykonanie własnej wielobarwnej rozety na każdą okazję.

 

jak-wlasnorecznie-zrobic-kotylion-jak-zrobic-kotylion-z-papieru-kolorowego

ABOUT THE AUTHOR