Breaking News
 |  | 

Inne

Niedobór tej witaminy jest zły dla twojego zdrowia psychicznego

img-responsive

Codziennie narażeni jesteśmy na różnego rodzaju stres. Zwłaszcza ten przewlekły może nieść negatywne skutki dla naszego organizmu. Czasami przeżywamy niektóre wydarzenia, przejmujemy się błahostkami, dokładając sobie jeszcze problemów. Aby zadbać o prawidłowe zdrowie psychiczne niezbędny jest prawidłowy poziom niacyny. Należy ona do witamin z grupy b. Możemy ją spotkać również pod nazwą witamina b3 lub pp. Może pomóc w zachowaniu odpowiedniego stanu emocjonalnego.

Jak działa witamina pp

Przede wszystkim witamina pp wspiera pracę naszego mózgu. Pomaga się skoncentrować, niweluje znużenie i zwiększa naszą odporność na stres. Dzięki niej znacznie łatwiej poradzimy sobie z różnego rodzaju lękami. Będziemy też mniej podatni na stany depresyjna.

Co jeść aby zapewnić odpowiedni poziom witaminy pp

Witamina pp w czym jest jej najwięcej? Co warto jeść aby nie nabawić się niedoborów? Jeśli nasze jelita funkcjonują prawidłowo raczej nie powinniśmy mieć problemów z niedoborem tej witaminy. Spora jej ilość znajduje się w produktach łatwo dostępnych takich jak ziemniaki, indyk, ryż czy kasza gryczana. Możemy zasilić nią nasz organizm spożywając sałatę, szpinak, szczaw czy natkę pietruszki. Jako przekąskę można zjeść garstkę orzechów ziemnych.

Warto się zrelaksować

Poza uzupełnieniem niedoboru witamin warto pozwolić sobie na chwilę relaksu. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach kiedy każdy gdzieś goni, i zawsze jest coś do zrobienia. Umiejętność odpoczynku jest istotna i może pomóc w zachowaniu zdrowia psychicznego.

niedobor-tej-witaminy-jest-zly-dla-twojego-zdrowia-psychicznego

ABOUT THE AUTHOR