Breaking News
 |  | 

Dom i dzieci

Czy warto zmienić poduszki na nową porę roku?

img-responsive

Poduszka to jeden z najważniejszych elementów, które powinny się znaleźć w dobrze wyposażonej sypialni. Wpływają nie tylko na wygodę, ale również na tempo zasypiania, głębokość snu, zdrowie kręgosłupa i skłonność do alergii. Czy warto wymieniać poduszki na nowe podczas początku kolejnych pór roku?

Idealna poduszka, a komfort termiczny

Szukając idealnej poduszki, nie można zapomnieć o dobraniu jej z myślą o temperaturze panującej w mieszkaniu. Poza tym, niezbędne jest wzięcie pod uwagę indywidualnych, subiektywnych upodobań. Osoby, które szybko się pocą, będą potrzebowały poduszki z oddychającego materiału, która zapewni im nieustanny przepływ powietrza – nawet zimą! Z kolei dla wiecznych zmarzluchów priorytetem powinna być izolacja temperatury, która zapobiegnie nadmiernemu wychładzaniu się ciała podczas snu.

Biorąc pod uwagę to kryterium, można powiedzieć, że zdecydowanie warto zmieniać poduszki na nową porę roku. Dotyczy to w szczególności mieszkańców domów, w którym temperatura powietrza ulega na przestrzeni roku znacznym zmianom. Warto mieć w szafie przynajmniej dwa egzemplarze.

Zmiana poduszki na nową porę roku, a alergie

Grupą osób, dla których urządzenie sypialni stanowi ogromne wyzwanie, są alergicy. Systematyczne zmienianie poduszki na nową – przynajmniej na początku każdej pory roku – może znacznie złagodzić objawy alergii. Idealna poduszka antyalergiczna na wiosnę powinna zapobiegać gromadzeniu się nadmiernych ilości kurzu. Z reguły to właśnie ten czas w roku stanowi najgorszy okres dla osób zmagających się ze skłonnością do uczuleń. Przez 365 dni w roku, warto w swoim łóżku mieć poduszki posiadające zdejmowane pokrowce. Jest to nieocenione rozwiązanie, dzięki któremu w mgnieniu oka można zrobić pranie i zadbać o higienę panującą w sypialni.

Stan zdrowia, a wybór poduszki

Na to, jaka poduszka powinna znajdować się w łóżku, wpływa również stan zdrowia. Mowa tu m.in. o kondycji kręgosłupa. Głównym zadaniem poduszki jest bowiem zapewnienie podparcia części szyjnej kręgosłupa. W momencie, w którym w tym miejscu pojawia się ból, często jednym z najważniejszych czynników umożliwiających rozwiązanie problemu, jest właśnie wymiana poduszki na nową. Obecnie dobrze sprawdzają się poduszki o ergonomicznym kształcie. Są one powszechnie dostępne, a stosowanie pianki termoelastycznej przy produkcji wielu modeli sprawia, że wręcz idealnie dopasowują się do kształtu kręgosłupa osoby śpiącej.

Poduszka stanowi jeden z najważniejszych elementów, które powinny się znaleźć w każdej dobrze wyposażonej sypialni. Warto mieć w swojej szafie przynajmniej dwie poduszki, które będzie można zmieniać, a dzięki temu dostosowywać warunki panujące w łóżku do specyfiki konkretnych pór roku.

Artykuł sponsorowany.

czy-warto-zmienic-poduszki-na-nowa-pore-roku

ABOUT THE AUTHOR