Breaking News
 |  | 

Inne

Zielona herbata – na urodę, zdrowie i dobry nastrój

img-responsive

Każdy pragnie utrzymać zdrowie przez jak najdłuższy czas. Coraz popularniejszy jest obecnie zdrowy tryb życia, racjonalne żywienie, połączone z ćwiczeniami i aktywnym spędzaniem czasu. Sprawia to, że czujemy się lepiej, a nasz organizm funkcjonuje zdecydowanie sprawniej.

Istnieją pewne rodzaje pożywienia, które dodatkowo mogą wspierać funkcjonowanie naszego organizmu. Zalicza się do nich między innymi zielona herbata.

Herbata pełna zdrowia

Choć najczęściej podnosi się fakt, że zielona herbata jest napojem bez kalorii, równie ważne z punktu widzenia zdrowia jest również jej skład obfitujący w rozmaite substancje. Znajdziemy w niej witaminy, składniki mineralne, lipidy, polifenole, katechiny, teinę i antyoksydanty. Stanowią one fenomenalną mieszankę, która w znaczący sposób wpływa na nasze zdrowie.

Zielona herbata a zdrowie – jak działa ten napój?

W przypadku zielonej herbaty możemy mówić o potwierdzonych właściwościach prozdrowotnych. Wspomaga ona spalanie zbędnego tłuszczu, oczyszcza ciało z wolnych rodników, a także spowalnia rozwój lub w ogóle przeciwdziała powstawaniu chorób, jak choćby miażdżycy.

Zielona herbata to esencja zdrowia i dobrego samopoczucia, która na dodatek smakuje wybornie.

 

zielona-herbata-na-urode-zdrowie-i-dobry-nastroj

ABOUT THE AUTHOR