Breaking News
 |  | 

Inne

Czy potrzebny jest strój do ćwiczeń na fitness?

img-responsive

Nadchodzące cieplejsze dni przypominają o noworocznych postanowieniach i zbliżających się wakacjach. Z tego powodu rośnie ilość chętnych na zajęcia fitness czy w siłowniach. Coraz częściej można też spotkać osoby biegające czy ćwiczące w siłowniach na świeżym powietrzu.

Jak należy się ubrać na zajęcia fitness?

Zajęcia fitness zwykle odbywają się w zamkniętych pomieszczeniach, w budynkach, gdzie wymagany jest odpowiedni strój oraz obuwie. Ma to zapewnić jak najlepsze warunki dla osób ćwiczących oraz zadbać o czystość miejsca. Strój do ćwiczeń na fitness nie musi być markowy, jednak na taki zestaw powinna się składać z koszulki, która nie krępuje ruchów oraz spodni czy spodenek lub legginsów. Legginsy damskie sportowe są dostępne w różnych długościach i kolorystyce, dzięki czemu łatwo je dopasować do posiadanej koszulki. Zestaw do ćwiczeń ma przede wszystkim nie krępować ruchu i pozwolić na swobodne wykonywanie wszystkich ćwiczeń. Odpowiednie buty z antypoślizgowa podeszwa zapobiegną upadkowi podczas ćwiczeń. Właściwie dobrany strój do ćwiczeń na fitness zapewni swobodę podczas wykonywanych ćwiczeń oraz nie może zatrzymywać potu czy temperatury, aby nie doprowadzić do przegrzania organizmu. Strój do ćwiczeń powinien być szybkoschnący, co jest przydatne w czasie treningu oraz po nim.

Gładka struktura stroju zapobiegnie wszelkim otarciom czy uszkodzeniom skóry. Warto też zwrócić uwagę, że podczas ćwiczeń fitness wykonywane są skłony, wykroki, podskoki i inne pozycje gimnastyczne. Z tego powodu trzeba także zadbać o odpowiednią bieliznę. Najlepiej jest wybrać bieliznę sportową termoaktywną, która przepuszcza pot i nie zatrzymuje powietrza. Należy również zwrócić uwagę na wybór skarpet, które powinny odprowadzać wilgoć na zewnątrz i amortyzować stopy podczas ćwiczeń. Na zajęcia fitness dobrze jest wybrać odprowadzającą wilgoć koszulkę, termoaktywny top oraz szorty lub legginsy z lycry. Przy dobieraniu stroju na fitness warto pomyśleć o materiałach oddychających i szybkoschnących. Z kolei buty na fitness muszą mieć elastyczne podeszwy, co zapobiegnie poślizgnięciu w czasie zajęć oraz gwarantować stabilność podczas wykonywania różnych ćwiczeń. Niemal w każdym sklepie z odzieżą czy oferującym sprzęt sportowy można znaleźć koszulki, legginsy oraz obuwie sportowe, które są dostępne w różnych kolorach, modelach i wzorach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stroju do ćwiczeń?

Decydując się na konkretne elementy stroju do ćwiczeń trzeba głównie zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Powinien to być materiał dobrej jakości o właściwościach oddychających, który nie krępuje ruchów, ale nie jest też zbyt obcisły czy luźny. Strój do fitnessu jest dość uniwersalny i sprawdzi się także w innych dyscyplinach sportowych. Na ubiór w większym stopniu powinno mieć wpływ samopoczucie użytkownika niż obowiązująca moda. Odpowiednio dobrany strój zapewni efektywne wykonywanie ćwiczeń.

czy-potrzebny-jest-stroj-do-cwiczen-na-fitness

ABOUT THE AUTHOR

Remont i budowa