Breaking News
 |  | 

Kuchnia

Jak zabarwić ryż na różne kolory? Jak zrobić kolorowy ryż? Kolorowy ryż przepis

img-responsive

Kuchnia to kopalnia pomysłów i możliwości, które możemy w każdej chwili wyczarować dla siebie i naszych najbliższych. Na przykład ciekawym pomysłem jest ryż kolorowy, który może w naszym domu pełnić różnorakie role. Jakie? Wszystko opowiemy po kolei w dalszej części tekstu. Jak zrobić kolorowy ryż samodzielnie w naszym domu?

W jaki sposób zrobić kolorowy ryż przepis na danie

Kolorowy ryż możemy przyrządzić samodzielnie, mieszając ze sobą różne rodzaje kupione indywidualnie. Możemy również znaleźć gotowe mieszanki już w sklepie. To drugie rozwiązanie jest o tyle praktyczniejsze, że niekiedy różne gatunki ryżu mogą mieć różny czas gotowania i mogłoby się okazać, że w chwili kiedy jeden z nich już jest gotowy do spożycia, drugi będzie jeszcze lekko surowy. Tego typu kolorowe zestawy idealnie dodają się do dań w stylu ryż z warzywami czy sosem warzywno-mięsnym. Wprowadzają piękny akcent kolorystyczny na nasze talerze.

Inne pomysły na ryż kolorowy w kuchni

Ryż można również barwić w inny sposób. Wykorzystuje się do tego najczęściej kurkumę, która dodana do gotowania nada mu piękny, intensywnie żółty kolor. Sama przyprawa nie ma zbyt intensywnego smaku, jednak ryż nabierze nowej, lekko odświeżającej nuty. Tak przygotowany produkt świetnie sprawdza się w daniach kuchni hinduskiej – można po prostu dodać do niego zielony groszek i lekko podsmażyć na patelni. Będzie pyszny.

Jak zrobić kolorowy ryż? – inne zastosowania

Wielobarwne produkty sypkie są ostatnio bardzo popularną formą zabawki dla dzieci. W jaki sposób zrobić kolorowy ryż przepis na zabawkę sensoryczną dla maluchów? Nic prostszego – należy po prostu namoczyć surowy produkt w wodzie z farbą lub spożywczym barwnikiem i zyskujemy w ten sposób niesamowitą, intensywnie kolorową zabawkę dla naszych dzieci.

Ryż daje nam fenomenalny przykład, że niektóre produkty spożywcze mogą wyglądać inaczej na talerzach, świetnie smakować, a także stać się niespodziewanie nową, ukochaną zabawką naszych dzieci.

 

jak-zabarwic-ryz-na-rozne-kolory-jak-zrobic-kolorowy-ryz-kolorowy-ryz-przepis

ABOUT THE AUTHOR